„Świetlista noc” na Browarnej

Na niewielkiej scenie w jednym szeregu stoi kilkanaście osób w różnym wieku i różnej płci Wykonują gesty, jakby klaskali. Scena jest oświetlona kolorowymi lampami. Panuje na niej półmrok. Solo i w duetach wybrzmiały w piątkowy wieczór (24 lutego) w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Browarnej klimatyczne piosenki z najpopularniejszych musicali. Odbył się tam koncert „Świetlista noc” w wykonaniu Teatru Piosenki. Piękne widowisko stworzone zostało pod kierunkiem Katarzyny Goljat.

Wielopokoleniowa grupa Teatru Piosenki zabrała publiczność w świat polskich i światowych musicali. Usłyszeliśmy utwory m.in. z „Metra”, „Kotów”, „Deszczowej piosenki”, „Nędzników” czy „Skrzypka na dachu”.

W spektaklu zaprezentowali się: Karolina Ziętek, Weronika Wójcik, Sandra Kwiatek, Beata Dembowska, Mateusz Habiera i Mateusz Grabowski przygotowani przez Katarzynę Goljat. Gościnnie wystąpiły też: Maja Chyb, której trenerką wokalną jest Anna Gnatek, oraz Magdalena Gosa, doskonaląca swój talent pod kierunkiem Beaty Niedzielskiej.

Poszczególne piosenki słownym komentarzem według scenariusza Anny Ziei spinali recytatorzy – Dominika Zdulska i Robert Pająk. O nagłośnienie i oświetlenie zadbał Dominik Czwartek, a o piękną scenografię Bożena Gajda.

Spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a publiczność nie wypuściła artystów ze sceny bez bisów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *