„Sport bez nałogów i przemocy” Futsal Białobrzegi 2023

Grupa dorosłych mężczyzn stoi w dużej, sportowej hali, jeden obok drugiego i pozują do zdjęcia. Między nimi stoją organizatorzy wydarzenia: młoda kobieta i trzech dorosłych mężczyzn. Część z osób dumnie trzyma w ręku puchary oraz dyplomy. Na twarzach osób widać uśmiech.XVI Halowy Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Sport bez nałogów i przemocy” pamięci Dariusza Rudzkiego odbył się w sobotę, 21 stycznia 2023 r. w hali sportowej ZS-P nr 8 przy ul. Gminnej 5/9. Organizatorami wydarzenia byli: Miejskie Centrum Kultury, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 oraz Witold Sil i Michał Lubicki.

Zwycięzcą rozgrywek została grupa ET PROMO Łódź, która tym samym wywalczyła bilet na Puchar Polski SuperLiga 6, który odbędzie się 9 lipca 2023 r. w Warszawie.

Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Czas trwania meczu wynosił 15 minut. W grupie A grały: MPE Juldom, FC Brema, INTERM, UKS Pilica Tomaszów Mazowiecki. Grupa B składała się z: Wanted Team, Gmina Nowy Aleksandrów, ET PROMO Łódź, 7. Dywizjon Lotniczy Nowy Glinnik.
Do fazy pucharowej awansowały dwa najlepsze zespoły z grup. W pierwszym półfinale spotkały się ekipy UKS Pilica i 7. Dywizjon Lotniczy. Mecz zakończył się zwycięstwem UKS Pilica 2:1. W drugim półfinale ET PROMO ograło INTERM 2:0.

Mecz o siódme miejsce:
FC Brema – Wanted Team 5:2
Mecz o piąte miejsce:
MPE Juldom – Gmina Nowy Aleksandrów 3:2
Mecz o trzecie miejsce:
INTERM – 7. Dywizjon Lotniczy Nowy Glinnik 4:2

Finał:
ET PROMO – UKS Pilica Tomaszów Mazowiecki 3:2

Turniej oficjalnie rozpoczęła Monika Żyrek, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8. Puchary, nagrody zwycięzcom wręczała Paulina Rek-Bożyk, wicedyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

Wydarzenie sponsorowali: Grabex Paweł Grabek, Big Sport Paweł Janowski, Juldom, MPE Partner, Centrum Ogrodnicze Stokrotka, Paldrew, Hazet, Jardrób, Handel Hurtowy i Detaliczny Kaczmarczyk Piotr, Lucky Ads Łukasz Kaczmarczyk, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mordaka. Patronat medialny – Radio Fama, patronat medyczny – Harcerski Klub Ratowniczy „Cordis”.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie turnieju.
Do zobaczenia za rok.