Śladami Hubala i Armii Krajowej – konkurs i gra miejska

Jako partner projektu „Śladami „Hubala” i Armii Krajowej − Tomaszów Mazowiecki 1939-1945” realizowanego przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Batalion Tomaszów” zapraszamy tomaszowian do udziału w internetowym konkursie historycznym oraz grze miejskiej.

Konkurs odbędzie się  27 września. O godz.15 nastąpi publikacja pytań na stronie SRH „Batalion Tomaszów”: www.facebook.com/batalion.tomaszow oraz stronie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim www.zsp8.eu.

Osoby zainteresowane konkursem mogą wziąć w nim udział poprzez przesłanie odpowiedzi  na zestaw 10 pytań konkursowych na adres tomaszow1939-1945@op.pl do godz.24 – 28 września 2022 roku i podanie swoich danych osobowych w celach kontaktowych. Przesłanie odpowiedzi i danych będzie automatycznym zgłoszeniem uczestnika do konkursu i akceptacją zasad regulaminu.

Trzej finaliści indywidualni oraz jedna  rodzina otrzymają dyplomy uznania i nagrody rzeczowe

Zapraszamy do zabawy z historią!

Więcej na:

www.facebook.com/batalion.tomaszow

www.zsp8.eu

Gra miejska „Śladami „Hubala” i Armii Krajowej − Tomaszów Mazowiecki 1939-1945” zaplanowana jest na 30 września. Przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Szkoły mogą wystawić pięcioosobową drużynę składającą się z czterech uczniów i opiekuna. W trakcie gry uczniowie pokonają trasę związaną z Miejscami Pamięci Narodowej na terenie miasta.
Podsumowanie całego projektu nastąpi 30 września w Skansenie Rzeki Pilicy (placówce Miejskiego Centrum Kultury).

W programie: prezentacja uzbrojenia i umundurowania grup rekonstrukcji historycznej i Wojska Polskiego, wręczenie nagród laureatom konkursu i gry miejskiej, poczęstunek dla uczestników projektu w formie integracyjnego ogniska.

Załącznik 1. Karta Zgłoszenia do Gry Miejskiej – Śladami „Hubala” i Armii Krajowej_Tomaszów Mazowiecki 1939-1945

Załącznik 2. Oświadczenia

Regulamin Gry Miejskiej Śladami „Hubala” i Armii Krajowej_Tomaszów Mazowiecki 1939-1945

Regulamin konkursu-Śladami „Hubala” i Armii Krajowej-Tomaszów Mazowiecki 1939-1945