Pokazali, co namalowali

Kolejny wernisaż malarstwa sekcji plastycznej Miejskiego Centrum Kultury i Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która działa w MCK Browarna pod kierunkiem Bożeny Gajdy, za nami. Na wystawie zatytułowanej „Zimowe wspomnienia” można oglądać obrazy związane z tą porą roku wykonane w technikach: olej, akryl i pastel sucha.

Otwarcie wystawy odbyło się 22 lutego z udziałem artystów i gości. Rozpoczęło się częścią artystyczną, w której zaśpiewali  Mateusz Habiera – solista chóru Artis Gaudium, a także zaprzyjaźniony z MCK p. Czesław Mincer. Publiczność usłyszała też autorskie wiersze o zimie Anny Ziei oraz utwory fortepianowe w wykonaniu Lecha Kozdroja z TUTW.

Każdy z prezentowanych na wystawie obrazów jest inny, a przez to wyjątkowy. Tak jak ich autorzy, którzy mają różną wrażliwość i w inny sposób patrzą na otaczający ich świat. Tym razem swoje prace pokazali: Maria Bunzel, Teresa Błaszczyk, Maria Czapnik, Elżbieta Dutkiewicz, Barbara Lambert, Barbara Kowalewska, Elżbieta Kieszek, Irena Dwornik, Lech Kozdrój, Elżbieta Andrzejewska, Leszek Klama, Krystyna Marcinkowska, Czesław Mizerski, Irena Lasek, Janina Kisielińska, Wiesława Urbańska, Krystyna Winkiel, Władysława Klimczak, Mariola Tomalak, Iwona Owsianka i Anna Żegota.

Kto nie był na wernisażu, może obejrzeć wystawę od poniedziałku do piątku w godzinach pracy MCK Browarna. Zapraszamy.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *