Plenerowe warsztaty z rysunku i malarstwa

Blisko 20 osób w różnym wieku wzięło udział w pierwszych tego lata plenerowych warsztatach rysunku i malarstwa organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, które odbyły się w czwartek, 23 lipca na pl. T. Kościuszki. Powstało kilkanaście szkiców i rysunków ołówkiem i pastelami oraz dwa obrazy akrylowe.

Tematem przewodnim spotkania była architektura miejska. Uczestnicy skupili się głównie na kamienicy rodziny Knothe, a także kościele św. Trójcy. W trakcie pracy twórczej mogli liczyć na pomoc i uwagi dotyczące kompozycji czy technik rysowania pastelami lub malowania farbami akrylowymi. Dowiedzieli się też, czym różni się praca artysty w plenerze od pracy studyjnej.

Kolejne warsztaty rysunku i malarstwa odbędą się 6 i 20 sierpnia w godz. 17-19. Pierwsze z nich zaplanowane są w parku Bulwary i poświęcone będą pejzażowi, natomiast drugie sierpniowe spotkanie – tym razem z architekturą i krajobrazem – w Skansenie Rzeki Pilicy. W warsztatach można wziąć udział bezpłatnie. Są przeznaczone dla młodzieży od 12 roku życia oraz dla dorosłych. Zapraszamy.