Pierwszy turnus ferii zimowych za nami…

Grupa małych chłopców i dziewczynek stoi pod ścianą ozdobioną scenerią z bajki "Kubuś Puchatek". Dzieciaki przybierają szalone pozy i szeroko uśmiechają się do zdjęcia. Za nimi stoją cztery dorosłe kobiety, które na twarzy również mają szerokie uśmiechy.Podczas pierwszego turnusu ferii „W Stumilowym lesie”, od 16 do 20 stycznia 2023 r., w Miejskim Centrum Kultury Tkacz nie było nudy. Dodatkowo ten tydzień dla uczestników był pełen niespodzianek…

W poniedziałek, 16 stycznia ferie zimowe rozpoczęliśmy aktywnie od „Kociej gimnastyki”, która odbywała się co dzień z rana. Następnie odwiedzili nas ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Maz. i przekazali dzieciakom podstawowe informacje na temat spędzania czasu wolnego nad wodą, a także przeprowadzili kurs z podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej. Tego dnia odbyły się warsztaty lepienia w glinie, ćwiczenia rekreacyjne oraz muzyczne. Niespodzianką na podsumowanie dnia były zajęcia capoeiry, czyli brazylijskiej sztuki walki przypominającej taniec.

W kolejne dni oprócz mnóstwa zajęć i animacji, opiekunowie ferii zabrali naszych uczestników na kręgle, wycieczkę do Akademii Pieczenia, gdzie mogli  zrobić tradycyjną włoską pizzę i poznać tajniki przygotowania do niej ciasta, a ostatniego dnia wszyscy wybrali się do kina Helios.

W międzyczasie dwóch chłopców z naszego I turnusu występowało podczas „Tomaszowskich talentów”, a cała grupa towarzyszyła im podczas wydarzenia i mocno kibicowała. Był to tydzień pełen wrażeń…

Serdecznie zapraszamy do zapisów na drugi turnus, który zacznie się już w poniedziałek, 23 stycznia. Zapisy pod linkiem strefazajec.pl lub w sekretariacie MCK przy pl. Kościuszki 18. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *