Pierwsze spotkanie w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 w województwie łódzkim za nami

Powiększ obraz

19 lutego 2020 r. Miejskie Centrum Kultury gościło przedstawicieli Łódzkiego Domu Kultury oraz  sektora kultury i edukacji z powiatów: opoczyńskiego i tomaszowskiego.

Podczas spotkania informacyjno-sieciującego nauczyciele, pracownicy domów kultury, bibliotek, teatrów, muzeów, edukatorzy i animatorzy kultury mieli możliwość zapoznania się z działalnością Łódzkiego Domu Kultury w zakresie edukacji kulturowej oraz z założeniami programu Bardzo Młoda Kultura 2020, którego Łódzki Dom Kultury jest operatorem w naszym województwie.

Bardzo Młoda Kultura to program, którego celem jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce oraz polepszenie współpracy między sektorami kultury i edukacji. Program nastawiony jest przede wszystkim na sieciowanie, integrację i współpracę.

Następne spotkania warsztatowe w ramach programu odbędą się 11 marca, 5 maja i 18 maja. Szczegóły i zapisy na spotkania już wkrótce.

Program Bardzo Młoda Kultura to także szansa na zdobycie środków finansowanych na przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturowej, skierowane do dzieci i młodzieży (konkurs zostanie ogłoszony 4 maja br.).

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.
Regionalnym operatorem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 w województwie łódzkim jest Łódzki Dom Kultury.
Szczegółowe informacje o projekcie Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 w województwie łódzkim znajdują się na stronie www.bmklodzkie.pl