Nocna Zmiana Bluesa wystąpiła w MCK Tkacz

Trzech mężczyzn na scenie. Dwóch z nich gra na gitarach, mężczyzna stojący między nimi trzyma mikrofon. Kolejny koncert w cyklu Tkacz Music Cafe za nami. W sobotni wieczór (20 maja) na scenie Miejskiego Centrum Kultury Tkacz przy pełnej sali wystąpił Sławek Wierzcholski – najpopularniejszy polski wykonawca bluesa i wirtuoz harmonijki, a także stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa. Publiczność wyszła zachwycona.

Zespół wykonał piosenki z bogatego repertuaru, jaki powstał na przestrzeni 40 lat jego działalności na muzycznym rynku. W tym czasie muzycy nagrali 28 płyt, na których znalazły się utwory głównie autorstwa Sławka Wierzcholskiego. Dziś grupa może pochwalić się swoim własnym stylem, który z ortodoksyjnego bluesa przeobraził się w mieszankę bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.

Tomaszowska publiczność poza doskonale znanymi utworami jak: „Szósta zero dwie”, „Chory na bluesa” czy „My się nie damy” usłyszała piosenki jeszcze nigdzie wcześniej niepublikowane – „Maraton tańca” i „Stary styl”, który miał u nas swoje prawykonanie.

Koncert zakończył się bisami i standing ovation, a potem był czas na wspólne zdjęcia i autografy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *