Muzyczny hołd dla kardynała Stefana Wyszyńskiego

Dwie kobiety stoją na scenie. Przed nimi pulpity do nut i mikrofony. Z tyłu muzycy grający na instrumentach dętych. Kobiety śpiewają. Ubrane są w eleganckie, długie suknie. „Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu Prymasowi Tysiąclecia” – tak zatytułowany był koncert, który odbył się 26 września w Miejskim Centrum Kultury Tkacz. Wydarzenie zorganizowano z okazji przypadającej w tym roku 120. rocznica urodzin kardynała Wyszyńskiego oraz 40. rocznicy śmierci, jak również uroczystości beatyfikacyjnych, które miały miejsce 12 września br.

W hołdzie Prymasowi Tysiąclecia zaśpiewali artyści Teatru Wielkiego w Łodzi. Muzycy i wokaliści zaprezentowali fragmenty dzieł wielkich mistrzów: Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego, Leo Delibesa, Stanisława Moniuszki, Bułata Okudżawy, Andrew Llyoda Webbera, Astora Piazzollego oraz Andrzeja Kurylewicza. Zgromadzonej publiczności przedstawiono też najważniejsze fakty z bogatej biografii błogosławionego Stefana Wyszyńskiego.Przed koncertem list od marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera odczytała Ewa Wendrowska, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Organizatorem wydarzenia był Teatr Wielki w Łodzi, a współorganizatorem Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.