Mkniemy z ŁDK-iem „Lokomotywą po wiedzę”

Dzieci pochylone nad kartką szarego papieru, na której rysują jakąś postać.Projekt realizowany przez Łódzki Dom Kultury nabiera rozpędu. Po pierwszych spotkaniach w stolicy regionu, w czasie których odwiedziliśmy Pracownię Jupienter na Księżym Młynie oraz Akademickie Centrum Designu, gdzie stworzyliśmy modne torby, naszyjniki i kapelusze oraz wysłuchaliśmy krótkiego wykładu o zagrożeniach środowiska przy produkcji odzieży, tym razem „łódzka lokomotywa” przyjechała do Tomaszowa Mazowieckiego i zatrzymała się w Miejskim Centrum Kultury Za Pilicą. Przywiozła do nas panią Agnieszkę Mazur z Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”, z którą odbyliśmy ciekawe warsztaty. Zastanawialiśmy się m.in. nad postawami eko i lans we współczesnej modzie. Poznaliśmy też mechanizmy działania firm odzieżowych.

Przed nami już ostatni przystanek – przygotowania do konkursowego pokazu ekomody. Już nie możemy się doczekać.