Mikrodotacja dla tomaszowian „Grant na lepszy start 2017”

Powiększ obraz

„Tomaszów Mazowiecki – kocham, lubię, szanuję” to projekt skierowany do najmłodszych tomaszowian, którego celem jest poznanie złożoności dziejów naszego miasta. Realizacja artystycznych działań inspirowanych naszym miastem będzie możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania przez grupę nieformalną „Gawra”, która wyłoniła się w ramach współpracy Fundacji Educator im. ks. Stanisława Grada oraz Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

Oferta tomaszowian została dofinansowana na kwotę 4 900,00 zł. Sukces tym większy, że konkurencja była naprawdę duża. Na konkurs wpłynęło aż 246 wniosków.

Grant na lepszy start to program realizowany wspólnie przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 finansowany z krajowych środków publicznych pochodzących z budżetu państwa.

Edukacja twórcza z Tomaszowem w tle dostępna jest bez względu na status materialny, społeczny czy zdrowotny najmłodszych jego mieszkańców. Projekt integrujący wiedzę o regionie ma na celu ułatwić kontakt dzieci zdrowych z pociechami dotkniętymi autyzmem. Cykl 6 spotkań interdyscyplinarnych będzie swoistą opowieścią o Tomaszowie nad Pilicą, tworzoną przez pryzmat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości tej małej ojczyzny.

W ramach projektu jego uczestnicy będą przemieszczać się „wesołym autobusem” do poszczególnych miejsc, w których zaplanowane są działania warsztatowe. Struktura projektu, obejmująca zarówno okres roku szkolnego, jak i wakacji, stanowi atrakcyjną alternatywę dla dzieci, spędzających lato w mieście. Początek działań zaplanowano na lipiec. Wydarzenie finałowe odbędzie się dopiero w październiku. Szczegóły projektu już wkrótce.