Miejski Dzień Dziecka. Bawiliśmy się w piracko-morskich klimatach

Mężczyzna przebrany w strój pirata. Na głowie ma czerwoną bandanę. W prawej ręce trzyma pistolet, opiera go na ramieniu. Obok stoi chłopiec w pirackiej czapce. Obaj patrzą przed siebie, uśmiechają się. Moc atrakcji czekało na najmłodszych tomaszowian podczas wydarzenia pn. „Piracka Przystań”, które odbyło się 1 czerwca na przystani nad Pilicą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy i stoiska przygotowane przez Miejskie Centrum Kultury.

Obchody Dnia Dziecka rozpoczął interaktywno-edukacyjny spektakl pt. „Morskie opowieści”, z którym wystąpili aktorzy Teatru Katarynka. Po nim do akcji wkroczyli nasi instruktorzy, zapewniając dzieciom zabawy ruchowe, animacyjne i plastyczne (takie jak np. malowanie pirackiego statku), kwizy o tematyce morskiej (na zwycięzców czekały drobne upominki) oraz minikoncert grupy „Wokalni”. Wśród atrakcji znalazła się również gra terenowa, pokaz baniek mydlanych oraz fotobudka, w której chętni mogli zrobić sobie zdjęcie z prawdziwym wilkiem morskim.

A jak się bawiliśmy? Zobaczcie na zdjęciach (więcej fotek na naszym fanpage’u na Facebooku https://www.facebook.com/mcktomaszowmazowiecki.