Łódzkie pełne Kultury

Powiększ obraz

We wrześniu wystartował kolejny projekt Łódzkiego Domu Kultury – „Łódzkie pełne kultury”, który ma na celu przybliżanie uczniom i nauczycielom z regionu bogatej oferty łódzkich instytucji kulturalnych. Mieszkańcy mniejszych miejscowości nie zawsze korzystają, tak często jak by tego chcieli, z propozycji kulturalnych większych miast. Skarżą się na brak czasu, nie najlepsze połączenia komunikacyjne czy koszty przejazdu, które uniemożliwiają im spontaniczny wypad do filharmonii lub jednego z łódzkich muzeów.

Łódzki Dom Kultury wyszedł naprzeciw ich potrzebom, dlatego zaprosił do udziału w projekcie uczniów i nauczycieli z 10 instytucji partnerskich w regionie. Zasadniczą część projektu stanowią warsztaty edukacyjne prowadzone przez muzyków i animatorów Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi oraz edukatorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi i Muzeum Sztuki w Łodzi.

19 października w Miejskim Centrum Kultury, filii „Tkacz”, odbyły się warsztaty perkusyjne „Bęben Show” dla uczniów szkól podstawowych. Są to kolejne warsztaty realizowane przez Łódzki Dom Kultury w ramach projektu Łódzkie Pełne Kultury. Warsztaty prowadził Tomasz Wrocławski z Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina w Łodzi.

Zapraszamy do obejrzenia programu Kulturalni w Łodzi i Regionie, w którym o projekcie „Łódzkie pełne Kultury” opowiadają Anna Myszewska z Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Tomasz Wrocławski z Filharmonii Łódzkiej.

(kliknij obrazek, aby odtworzyć nagranie)

Zajęcia prowadzone są w placówkach regionalnych od września do listopada. Zwieńczeniem projektu są wizyty jego uczestników w muzeach i koncert finałowy w filharmonii. Projekt jest realizowany w ramach programu Kultura Dostępna, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.