Gala Finałowa XII Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej

Powiększ obraz

Tradycją Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 8 stało się organizowanie w partnerstwie z Miejskim Centrum Kultury, filią DOK Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta. 3 listopada br. w sali widowiskowej przy ul. Gminnej 37/39 odbyła się część konkursowa.

Od dwóch lat niemal równolegle z wokalistami swoich sił na scenie próbują sympatycy poezji. 6 listopada zostały zorganizowane eliminacje II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej.

Natomiast 11 listopada miała miejsce Gala Finałowa w kościele św. Marcina w dzielnicy Białobrzegi. Celem obu konkursów jest popularyzowanie repertuaru mówiącego o miłości do ojczyzny wśród dzieci i młodzieży. Udział w eliminacjach konkursowych oraz w uroczystym podsumowaniu zarówno w roli uczestnika lub widza stanowił wspaniały sposób uczczenia 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dziękujemy Pani Joannie Sztymelskiej (portal nasztomaszow.pl) za transmisję na żywo z eliminacji konkursowych oraz Gali Finałowej XII Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej.

Zdjęcia: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8