Finał projektu „Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2017”

Powiększ obraz

W Łódzkim Domu Kultury 14 października br. wręczeniem nagród laureatom konkursów zakończyła się tegoroczna przygoda z projektem ekologiczno- artystycznym dla dzieci z województwa łódzkiego pn.: „Kolorowa Lokomotywa -Na Zielonym Szlaku 2017”. Udział w tej wyjątkowej uroczystości wzięli również laureaci z Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim wraz z Anną Zwardoń, dyrektorem MCK-u.

Rozwijające swoje talenty w filii DOK, MOK i TKACZ dzieci z naszego miasta uczestniczyły w okresie letnim w działaniach projektowych wraz z rówieśnikami z 13 innych miejscowości. Wycieczki ekologiczne do 7 Parków Krajobrazowych w województwie, podczas których odbyły się w plenerze warsztaty fotograficzne, tkackie oraz malarstwa zaowocowały w liczne nagrody i wyróżnienia małych artystów z Tomaszowa.

W konkursie fotograficznym pn. „Natura Oczami Dziecka” jury przyznało I miejsce: Kornelii Mokrogulskiej za pracę „Stanęłam sobie i stoję”. Wyróżnione zostały: Aleksandra Nowak „Leśne czupiradło”, Otylia Garczyńska „W stronę słońca”, Małgorzata Jedyk „Piękne mimo wieku”. W konkursie rękodzieła pn. „Sztuka bliska naturze” oceniający również docenili Kornelię Mokrogulską, przyznając tomaszowiance III miejsce. W konkursie plastycznym pn. „Przyroda wokół nas” podopieczni Miejskiego Centrum Kultury: Wiktor Pawlak, Hanna Lisiczko, Natalia Segiet otrzymali wyróżnienia.

Realizacja Kolorowej Lokomotywy była możliwa dzięki dofinansowaniu z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Gratulujemy laureatom!

Zdjęcia: Łódzki Dom Kultury