Jazz na ulicach Tomaszowa

Nie możesz przyjść na jazz? Jazz przyjdzie do Ciebie! Już w najbliższą sobotę, 26 września zapraszamy na niezapomniane wydarzenie muzyczne z udziałem zespołu Parnas Brass Band.

Artyści pojawiać się będą w różnych miejscach Tomaszowa Mazowieckiego już od godzin porannych (a w jakich, tego Wam nie zdradzimy ‒ nasłuchujcie i wypatrujcie). Uliczne występy zakończą koncertem finałowym, który odbędzie się o godz. 17.30 na pl. T. Kościuszki. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale zorganizowane ono zostanie w reżimie sanitarnym.

Członkowie Parnas Brass Band w swojej twórczości inspirują się uliczną muzyką nowoorleańskich zespołów dętych. Nawiązują m.in. do tak znanych formacji jak Dirty Dozen Brass Band czy Lester Bowie Brass Fantasy. Są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach. To w tym mieście zadebiutowali ulicznym graniem, skąd po pewnym czasie przenieśli się do Niemiec i Hiszpanii. W skład zespołu wchodzą: Paweł Palcowski (trąbka), Marcin Elszkowski (trąbka), Adam Bławicki (saksofony), Robert Kosiński (puzon), Szymon Klekowicki najbardziej rozpoznawalny tubista jazzowy w Polsce (helikon) oraz Piotr Budniak (perkusja).


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *