FotoGraffia – warsztaty z fotografii analogowej

Grupa młodzieży siedzi na krzesełkach przed stołem, na którym rozłożone są atare modele aparatów fotograficznych. Obok stołu stoi kobieta. Warsztaty z fotografii analogowej to kolejny etap naszego projektu pn. „FotoGraffia”, z którym ruszyliśmy na początku czerwca. Spotkania z młodzieżą, która wzięła w nich udział, poprowadziła pani Małgorzata Wojtkiewicz. Zajęcia praktyczne poprzedziła część teoretyczna. Prelegentka opowiedziała młodzieży m.in. o początkach fotografii analogowej, jej prekursorach i pierwszych aparatach fotograficznych oraz sposobach utrwalania obrazu.
Po części teoretycznej uczestnicy warsztatów wyruszyli w plener, by w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę. Zwieńczeniem warsztatów była praca w ciemni.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.