Łódzkie Pełne Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

To wydarzenie zakończyło się 19 grudzień 2018

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza do udziału w II edycji projektu Łódzkie Pełne Kultury.
Jest to projekt edukacyjny, upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zasadniczą część projektu stanowią warsztaty edukacyjne prowadzone przez muzyków i animatorów Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi oraz edukatorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi i Muzeum Sztuki w Łodzi.

Wydarzeniem podsumowującym dla uczestników będzie udział w inicjatywach artystycznych tj. koncercie w Filharmonii Łódzkiej, spektaklu w Teatrze Wielkim oraz wizyta w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Udział w zajęciach jest bezpłatny!
Zapisy w Miejskim Centrum Kultury filia Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

18 września godz. 10.00 – 11.30
Miejskie Centrum Kultury filia Tkacz, ul. Niebrowska 50
Ancy pancy chusty glanc – warsztaty animacyjne dla uczniów
Warsztat przewiduje mix zabaw taneczno-ruchowych przy akompaniamencie fortepianu prowadzonych przez Agatę Kawełczyk, instruktora w Zespole Tańca Ludowego „HARNAM” i pracownika działu programowego Filharmonii Łódzkiej.

12 października godz. 12.00 -1 3.30
Miejskie Centrum Kultury filia Tkacz, ul. Niebrowska 50
Warsztaty z „dyrygowania” ludźmi – warsztaty edukacyjne dla nauczycieli i animatorów poprowadzi Mariusz Lewy, śpiewak chóru zawodowego w Chórze Mieszanym Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, dyrygent kilku chórów.

13 października godz. 17.00 – 19.00
Filharmonia Łódzka, Narutowicza 20/22, Łódź
Koncert w Filharmonii Łódzkiej im Artura Rubinsteina w Łodzi w programie: „Śpiewająca lokomotywa” z tekstami Juliana Tuwima
i muzyką Piotra Salabera.

22 października godz. 10.00 – 11.30
Miejskie Centrum Kultury filia Tkacz, ul. Niebrowska 50
Nie LEN się w muzeum – warsztaty edukacyjne dla uczniów.

22 października godz. 12.00 – 13.30
Miejskie Centrum Kultury filia Tkacz, ul. Niebrowska 50
– warsztaty metodyczne dla nauczycieli i animatorów prowadzone przez dra Damiana Langnera – kustosza w Dziale Edukacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

20 listopada godz. 10.00 – 11.30
Dęte wynalazki – od rogu do suzafonu – warsztaty muzyczne dla uczniów.

21 listopada 2018 r. godz. 12.00 – 13.30
Wizyta uczniów w Łodzi
Zwiedzanie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (dzieci).

26 listopada 2018 r.
godz. 10.00 – 11.30
Warsztaty wokalno-aktorskie – warsztaty edukacyjne dla uczniów prowadzone przez Dagny Konopacką – artystką chóru w Teatrze Wielkim.

godz. 12.00 – 13.30 Emisja i higiena głosu
Warsztaty wspomagające świadome i prawidłowe korzystanie z aparatu głosowego – warsztaty edukacyjne dla nauczycieli i animatorów prowadzone przez Michała Jana Barańskiego, aktywnego dyrygenta, artysta sceniczny, śpiewak i pedagog.

19 grudnia 2018 r. godz. 11.00-13.00
Wizyta uczniów i nauczycieli/animatorów w Łodzi
Spektakl w Teatrze Wielkim (dzieci i dorośli)
„Dziadek do orzechów” – balet, inscenizacja i choreografia: Giorgio Madia