Eliminacje powiatowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Powiększ obraz

W Miejskim Centrum Kultury, 9 marca odbyły się eliminacje powiatowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Filia Miejski Ośrodek Kultury jest organizatorem tego wydarzenia od blisko 40 lat. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Przeprowadzony został w formie czterech turniejów: recytacji, poezji śpiewanej, teatru jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa.

Jury w składzie: Adam Mortas – aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu; Milena Lisiecka – Sieczkowska – aktorka i lektorka, absolwentka Akademii Teatralne im. Aleksandra Zelwerowicza, od 2005 roku na stałe związana z Teatrem Jaracza w Łodzi; Ewelina Rzepecka – recytatorka, laureatka wielu ogólnopolskich konkursów w kategorii recytacja i wywiedzione ze słowa,

wysłuchało 13 prezentacji w turnieju recytacji, 1 w turnieju wywiedzione ze słowa 1 w poezji śpiewanej oraz 1 w turnieju teatrów jednego aktora i postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

w kategorii dorosłych:

• I nagroda – Elżbieta Jakóbczyk – MCK, filia Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz.,
  • II nagroda – Barbara Skawińska;

w kategorii młodzież:

• I nagroda – Adam Szymczyk – II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.,
  • II nagroda – Damian Anterszlak – II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.,
  • III nagroda Szymon Olech – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tomaszowie Maz.,

wyróżnienia:

• Gabriela Szczepańska – I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.,
  • Joanna Rokita I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.,
  • Karolina Susło – I Liceum ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

W turnieju teatrów jednego aktora: wyróżnienie – Anna Ruszczyszyn – I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

Do reprezentowania powiatu na poziomie konfrontacji rejonowych, które odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim 8 kwietnia 2018 r. jury zakwalifikowało: Adama Szymczyka, Damiana Anterszlaka, Szymona Olecha, Elżbietę Jakóbczyk, Barbarę Skawińską.

Fundatorem nagród dla laureatów konkursu było Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otzymali bezpłatne zaproszenia na koncert Dave’a Bo „Znane Saxophone’m”, który był wyjątkową formą podsumowania konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej drodze artystycznej.

Patronat medialny nad konkursem objęli: Radio Fama, Dziennik Łódzki, Magazyn Tomaszowski Tele Team Tv, NaszTomaszow.pl, Tomaszowski Informator Tygodniowy.