Bajkowe popołudnie dla Zosi Bigos

Miniona sobota była wyjątkowa nie tylko za sprawą pięknej pogody. 4 września w słoneczne popołudnie mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego zgromadzili się na Przystani nad Pilicą, aby w ramach pikniku rodzinnego pomóc chorej tomaszowiance Zosi Bigos.

Miejskie Centrum Kultury zorganizowało imprezę plenerową w bajkowym klimacie. Uczestnicy zarówno młodsi, jak i starsi przybyli w kolorowych przebraniach, a najlepsze z nich zostały nagrodzone w mini-konkursie. Chętne osoby mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z piratem w łódce. Specjalne dla dzieci przygotowano także dmuchańce i stoiska animacyjno-promocyjne.

Czas umilali artyści: Piotr Goljat, uczestnicy The Voice of Poland – Aga Dębowska, Mateusz Włodarczyk, Maciej Wójcikowski, Chór Miejski „Artis Gaudium” oraz grupa „Wokalni” z Miejskiego Centrum Kultury. Odbył się również pokaz tańca, który zaprezentowali tancerze ze szkoły tańca „Cantinero”.

Podczas pikniku wolontariusze zbierali datki na kosztowne leczenie trzymiesięcznej Zosi Bigos chorującej na SMA 1 – rdzeniowy zanik mięśni. Na darczyńców czekały słodkie przekąski i pachnące glicerynowe mydełka. Łączna kwota, jaką udało się zebrać to 13 986,50 zł.

Zbiórka na leczenie Zosi Bigos prowadzona jest do końca października przez portal Siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/zosia-sma

Więcej zdjęć z wydarzenia na naszym fanpage’u na Facebooku: https://www.facebook.com/mcktomaszowmazowiecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *