Podsumowanie akcji feryjnej

Powiększ obraz

Ferie minęły a miłe wspomnienia zostały. Podczas tegorocznej akcji feryjnej zorganizowanej przez Miejskie Centrum Kultury, na dzieci i młodzież czekało moc atrakcji. Jak zawsze było aktywnie, kreatywnie, artystycznie i z pomysłem. W ofercie zajęć znalazły się warsztaty i zabawy integracyjne: lepienie dzbanów z gliny, brokatowe tatuaże, budowanie zamków, wcielanie się w wymyślone postacie i odgrywanie scenek, tory przeszkód, zamykanie w bańce i tańce, zajęcia taneczne, animacje teatralne oraz wspólne muzykowanie przy „zimowym karaoke”.

Stałym punktem programu oferowanego przez MCK są również wycieczki, w tym roku uczestnicy zajęć w filii DOK odwiedzili COS w Spale, gdzie zwiedzili obiekty sportowe, mieli możliwość obserwować m.in. trening szermierczy kadry Japonii i skorzystali z seansu i dobrodziejstw komnaty solnej. Następnie wycieczka pojechała do Inowłodza, gdzie z Mnichem – Dziejopisem odbyła spacer przez wieki na Zamku Kazimierza Wielkiego. Następnego dnia uczestnicy podróżowali do Piotrkowa Trybunalskiego. Celem była Fabryka Bombek gdzie dzieci poznawały kulisy powstawania bombek oraz uczestniczyły w warsztatach i samodzielnie ozdabiały bombki, które zabrały ze sobą na pamiątkę. Uczestnicy zajęć w filii MOK odwiedzili Bełchatów, gdzie zwiedzili Muzeum Interaktywne „Giganty Mocy” oraz Solpark w Kleszczowie. Atrakcją kolejnej wycieczki było zwiedzanie Stadionu Widzew oraz Centrum Naukowego EC1 w Łodzi. Filia TKACZ zabrała uczestników do wspaniałej krainy zabawek, zwiedzili Muzeum Zabawek w Kielcach, uczestniczyli w warsztatach detektywistycznych oraz udali się do Teatru Pinokio w Łodzi, gdzie uczestniczyli w warsztatach teatralno-animacyjnych.

Uczestnicy zajęć korzystali również z zajęć na basenie, kręgielni oraz piekli kiełbaski na ognisku w Skansenie Rzeki Pilicy.

Ponadto w drugim tygodniu ferii białobrzeski ośrodek – filia DOK zaproponowała zajęcia warsztatowe, które rozpoczęły rzeźbiarskie zabawy w glinie w zakresie „Studium głowy”. Uczestnicy poznawali zasady proporcji poszczególnych części twarzy ludzkiej. Następne były warsztaty rekreacyjno-wokalne „Ruch, muzyka i integracja międzypokoleniowa”, podczas których uczestnicy wzięli udział w zajęciach prowadzonych dla Klubu Seniora, tj. gimnastyka prozdrowotna i zajęcia wokalne. W ostatnim dniu ferii odbyły się animacje teatralno-plastyczne pt. „Teatr cieni”. Podczas warsztatów dzieci poznały historię teatru oraz stworzyły kukiełki, które potem wykorzystały w samodzielnie wykreowanych etiudach.

Wspólnie spędzony czas sprawił wszystkim uczestnikom wiele radości i udowodnił, że dobra zabawa łączy a nie dzieli pokolenia.

Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia ze wspólnie spędzonego czasu, jeszcze długo będą umilać czas w szkolnej ławce. Następna akcja już w wakacje!