Zorganizowali wystawę, wsparli przyjaciółkę

Mężczyzna trzymający w obu rękach obrazy.Około 40 obrazów powstałych głównie podczas letnich plenerów malarskich w Podklasztorzu i Nowych Chrustach można było zobaczyć w czwartek, 26 października na wystawie w Miejskim Centrum Kultury Tkacz. Podczas wernisażu wystawione prace można było również zakupić i w ten sposób wesprzeć jedną z uczestniczek zajęć w pracowni rysunku i malarstwa prowadzonej przez Mirosława Bernackiego, która zmaga się z chorobą nowotworową.

Ten wieczór z pewnością należał do wyjątkowych. Nie tylko dlatego, że można było obcować ze sztuką, ale również ze względu na towarzyszącą mu atmosferę. Było wiele emocji, wzruszeń i pięknych słów o przyjaźni. To właśnie ta przyjaźń, która połączyła uczestników zajęć rysunku i malarstwa w MCK Tkacz, tworzących nieformalną grupę artystyczną Bohema, sprawiła, że gdy dowiedzieli się o chorobie jednej z nich, postanowili działać, by zebrać środki na leczenie.

Okazją do pomocy była właśnie czwartkowa wystawa poplenerowa, na której artyści najpierw pokazali swoje prace wykonane w oleju, akrylu i ołówku, a następnie wystawili je na sprzedaż. Obrazy przedstawiające pejzaże, elementy architektury wtopione w krajobraz, fragmenty przyrody szybko znajdowały nowych właścicieli. Efektem było zebranie kilkunastu tysięcy złotych, które zostały przekazane pani Elżbiecie na wsparcie leczenia.

N wystawie swoje prace wystawili m.in.: Agata Fornalczyk, Agnieszka Węglińska, Anna Hetke, Barbara Tuora-Wysocka, Beata Wojtaszek, Dorota Surowińska, Elżbieta Stolarek, Halina Gorczyńska, Iga Kopeć, Jerzy Wolaniuk, Magdalena Turlińska, Marcin Jaros, Marta Młynarczyk, Renata Łopat i Urszula Wójcikowska.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *