„Ziarnko do ziarnka…” czas podsumować!

Grupa osób dorosłych oraz dzieci znajduje się w pomieszczeniu ekspozycyjnym. Przed nimi stoi szklana gablota, w której prawdopodobnie eksponowana jest wystawa. Zgromadzeni z zainteresowaniem i skupieniem przyglądają się jej.W listopadzie oficjalnie zakończyły się działania projektu „Ziarnko do ziarnka, aż powstanie szklana malowanka” realizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Podsumujmy więc, co wydarzyło się w czasie jego trwania.

Projekt rozpoczął się od warsztatów dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. Młodsze grupy miały za zadanie ozdobić farbami do szkła przedmioty użytku codziennego, natomiast grupy starsze grawerowały na szklanych przedmiotach swoje pomysłowe projekty. Podczas ostatniego tygodnia września w grotach było gwarno, a przy tym powstały przepiękne szklane dzieła.

Kolejnym etapem projektu było wydarzenie pn. „Magia piasku i szkła”, które odbyło się w październiku w sali koncertowej MCK. Podczas wydarzenia można było posłuchać prelekcji o TKSM Biała Góra, wziąć udział w tematycznej lekcji języka migowego oraz obejrzeć pokazy przygotowane przez Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Temu wszystkiemu towarzyszyły również warsztaty dla dzieci i młodzieży pn. „Historie piaskiem pisane”.

Podczas wydarzenia podsumowującego można było obejrzeć wystawę „Wczoraj – dziś”, na której wyeksponowane zostały pamiątkowe wyroby szklane ze zbiorów Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, PTT Groty Nagórzyckie, osób prywatnych oraz dzieci, które uczestniczyły w warsztatach malowania i grawerowania na szkle. Tego dnia wysłuchaliśmy również prelekcji o piotrkowskich hutach szkła oraz obejrzeliśmy film dokumentujący działania projektowe. Tym akcentem zakończyły się działania w ramach projektu „Ziarnko do ziarnka, aż powstanie szklana malowanka”.

Finałową wystawę będzie można oglądać do 17 grudnia w PTT Groty Nagórzyckie, w godzinach otwarcia placówki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *