Zaprosili słuchaczy do „Starego kina”

Sala widowiskowa. Na scenie stoją artyści ubrani w stroje z lat 20. i 30. XX wieku. Przed sceną siedzi publiczność.Piosenki znane m.in. z międzywojennych polskich filmów zabrzmiały w trakcie koncertu pt. „W starym kinie”, który odbył się 26 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Browarnej 7 w Tomaszowie Mazowieckim. Wystąpili w nim artyści z Teatru Piosenki pod kierunkiem Katarzyny Goljat.

Publiczność, która do ostatniego wolnego miejsca wypełniła salę widowiskową w MCK Browarna, usłyszała utwory znane z repertuaru takich przedwojennych gwiazd jak: Hanka Ordonówna, Mieczysław Fogg, Eugeniusz Bodo czy Aleksander Żabczyński. Za sprawą ówczesnych przebojów „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Nie kochać w taką noc to grzech”, „Ta ostatnia niedziela” można było poczuć klimat tamtych lat. Aranżacje większości utworów opracował Piotr Goljat. Dodatkowo w przerwach między piosenkami czytane były fragmenty wierszy Mariana Hemara, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Juliana Tuwima.

W koncercie wystąpili: Beata Dembowska, Agnieszka Dąbrowska, Karolina Ziętek, Sylwia Papiernik, Sandra Kwiatek, Hania Kukiełka, Aleksander Kość i Mateusz Habiera.