Zapraszamy na tłusty czwartek z „Lubochnianami”

"Tłusty czwartek na ludowo", 8 lutego 2024 r., godz. 18, Miejskie Centrum Kultury Za Pilicą, ul. Gminna 37/39 Tomaszów Mazowiecki. Wstęp wolny.Po małej przerwie wracamy do organizacji wydarzenia z kilkunastoletnią tradycją pn. „Tłusty czwartek na ludowo”. W tym roku odbędzie się ono 8 lutego o godz. 18 w MCK Za Pilicą przy ul. Gminnej 37/39. Wstęp wolny.

W pierwszej części wieczoru zobaczyć będzie można widowisko obrzędowe przypominające zwyczaj darcia pierza przygotowane według scenariusza i w reżyserii Małgorzaty Tyce. Na scenie zaprezentują się grupa teatralna i reprezentacja Młodzieżowo-Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Lubochnianie”. Później w wiązance tańców i piosenek ludowych z regionu rawsko-opoczyńskiego wystąpią dorośli „Lubochnianie”. Obu zespołom akompaniować będzie na akordeonie Jerzy Rozpędek.

Wydarzenie odbędzie się w tłusty czwartek, więc na każdego uczestnika czekać będzie pyszny pączek!

Młodzieżowo-Dziecięcy Zespół Pieśni I Tańca „Mali Lubochnianie” powstał w 2011 r. Działa przy Gminnym Centrum Kultury w Lubochni. W swoim repertuarze ma tańce, piosenki, przyśpiewki i zabawy dziecięce regionu rawsko-opoczyńskiego, a także tańce narodowe. Kultywuje tradycje ludowe, odtwarza i propaguje dawne obrzędy i zwyczaje. Instruktorem tańca i choreografem zespołu jest Milena Dzięcielewska, akompaniatorem Jerzy Rozpędek, a opiekunem Małgorzata Tyce.

Zespół Pieśni i Tańca „Lubochnianie” skupia osoby dorosłe. Instruktorem tańca i choreografem jest Jacek Malczewski, akompaniatorem Jerzy Rozpędek.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *