Zapraszamy do udziału w projekcie Nieprzemijanie

Macie ciekawe historie rodzinne lub związane z przeszłością naszego miasta i chcielibyście się nimi podzielić? A może Wasze rodzinne archiwa skrywają unikatowe zdjęcia, pamiątki dokumentujące miniony czas?

Chcemy zatrzymać dla młodszych pokoleń jak najwięcej takich wspomnień. Stwórzmy wspólnie „mapy NIEPRZEMIJANIA”, mapy miejsc Tomaszowa Mazowieckiego, z którymi powiązane są historie mieszkańców.

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową pod adresem: zgloszenia@mck-tm.pl lub osobiście w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, pl. Kościuszki 18.

Cel projektu: Uświadomienie odbiorcom nieuchronności upływu czasu, a co za tym idzie nieodwracalnego zanikania artefaktów przeszłości istniejących w archiwach rodzinnych. Chodzi przede wszystkim o tę nie tak dawną przeszłość, którą jeszcze niektórzy pamiętają i mogą o niej opowiedzieć i udokumentować (zdjęcia, nagrania VHS itp.). Dokumentacja audio-video nie ma na celu tworzenia zawartości w sensie ściśle historycznym, a raczej ma być impresją popkulturową na temat tego, co kiedyś było, włączając w to również wszelkiego rodzaju „urban legends”. Pozwoli to stworzyć materiały audio-video, z którymi będzie można zapoznawać się korzystając ze smartfona podczas spacerów po mieście.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *