„Zakochaj się w Polsce” – Pilica. Odcinek dostępny na vod.tvp.pl

Powiększ obraz

W  niedzielę 15 stycznia na antenie TVP 1 emitowany był kolejny odcinek programu „Zakochaj się w Polsce” zatytułowany „Szlakiem Rzeki Pilicy”, poświęcony głównie największym atrakcjom turystycznym Tomaszowa Mazowieckiego.

Ekipa telewizyjna z TVP 1 odwiedziła nasze miasto we wrześniu 2016 roku, realizując jeden z odcinków nowego wtedy programu „Zakochaj się w Polsce”. Kręcony nad środkową Pilicą odcinek, oprócz opactwa w Sulejowie i kościółka św. Idziego w Inowłodzu, poświęcony został głównie Skansenowi Rzeki Pilicy, PTT „Groty Nagórzyckie” i Rezerwatowi Przyrody „Niebieskie Źródła”. Redaktor prowadzący, którym jest Tomasz Bednarek, znakomity aktor teatralny i filmowy, szerszej publiczności znany z roli Jacka Boreckiego w serialu „Klan”, w programie kręconym w Skansenie wcielił się także w postać „młynarza”.

Link do programu „Zakochaj się w Polsce – Pilica”.

Warto też dodać, że w 2016 roku Skansen i Groty odwiedziła łącznie rekordowa liczba 78 000 gości, co najlepiej świadczy o atrakcyjności tych wyjątkowych miejsc, dla wielu turystów stanowiących najlepszą „wizytówkę” naszego miasta.