Eliminacje powiatowe XXXVIII Tomaszowskiego Małego Konkursu Recytatorskiego

Powiększ obraz

Za nami eliminacje powiatowe XXXVIII Tomaszowskiego Małego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury. W dniach 7-8 maja w filii MOK uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zaprezentowali się w kategorii recytacja oraz „wywiedzione ze słowa”.

Na konkurs wpłynęło 80 zgłoszeń, w tym 70 zgłoszeń w turnieju recytacji, oraz 10 zgłoszeń w turnieju „wywiedzione ze słowa”. Prezentacje oceniała rada artystyczna w składzie: Dorota Radziewicz – instruktor teatralny w Bałuckim Ośrodku Kultury w Łodzi, logopeda, reżyser teatru dzieci i młodzieży; Milena Lisiecka–Sieczkowska – absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, aktorka Teatru Jaracza w Łodzi; Ewelina Rzepecka – recytatorka, laureatka wielu ogólnopolskich konkursów recytatorskich.

Czterech finalistów reprezentujących szkoły podstawowe zostało zakwalifikowanych do finału XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego Starachowice 2018, gdzie w dniach 25-27 maja zawalczą o „Klucze Do Tajemnic Wszechświata”. Nasze miasto reprezentować będą: Kalina Ogórek, Jagoda Kucharska, Szymon Goliński, Weronika Hes.

Patronat nad konkursem objęli prezydent miasta Marcin Witko oraz starosta tomaszowski Mirosław Kukliński. Nagrody w eliminacjach powiatowych ufundowali: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim i Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Za udział w konkursie uczestnicy w kat. I–III otrzymali dyplomy oraz książki.

Słodki poczęstunek dla uczestników konkursu ufundowała firma cukiernicza „Birski”. Patronat medialny nad konkursem objęli: Radio Fama, Dziennik Łódzki, Magazyn Tomaszowski Tele Team Tv, NaszTomaszow.pl, Tomaszowski Informator Tygodniowy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom eliminacji.

Protokół XXXVIII Tomaszowskiego Małego Konkursu Recytatorskiego