XVII Tomaszowskie Teatralia – będzie się działo!

Spektakle przygotowane przez teatry amatorskie, ale także w wykonaniu zawodowych aktorów będzie można obejrzeć podczas XVII Tomaszowskich Teatraliów, czyli artystycznych zdarzeń scenicznych, których organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Zaplanowaliśmy też warsztaty dla uczestników przeglądu i instruktorów teatralnych. Tomaszowskie święto teatru potrwa od 13 do 17 marca. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50.

Cykl wydarzeń artystycznych zainauguruje przegląd konkursowy amatorskich zespołów teatralnych działających przy szkołach, ośrodkach kultury czy stowarzyszeniach z Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego. Zaplanowany jest on 13-14 marca. Ważnym elementem edukacyjnym będą codzienne omówienia z jurorami zaprezentowanych przedstawień teatralnych.


13 marca o godz. 19 pokazany zostanie pierwszy ze spektakli towarzyszących Tomaszowskim Teatraliom, które zaprezentują zespoły zawodowe. Będzie to recital dyplomowy Martyny Temporowicz-Gudajczyk (absolwentki Akademii Muzycznej w Łodzi), na który składa się 12 utworów z różnych popularnych musicali. Utwory prezentowane są z choreografiami i ruchem scenicznym. W spektaklu usłyszymy też Michała Domagałę, który znany jest m.in. z występów jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Tomaszowa Mazowieckiego.

15 marca uczestnicy przeglądu oraz instruktorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach scenicznych. Poprowadzą je m.in. Anna Ciszowska – teatrolożka, reżyserka, animatorka kultury oraz Ewa Audykowska-Wiśniewska – aktorka teatralna i filmowa, związana z Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi.

Galę finałową połączoną z wręczeniem Złotych, Srebrnych i Brązowych Masek oraz nagród dla najlepszych zespołów i aktorów organizatorzy zaplanowali na 16 marca o godz. 16.30. Tego samego dnia o godz. 15 wystawiony zostanie spektakl familijny pt. „W butach. Kot w butach” na motywach baśni Charlesa Perraulta w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” z Kielc.

XVII Tomaszowskie Teatralia zakończy 17 marca spektakl „Bileterka”, który pokazany zostanie w ramach Wojewódzkich Jaracza Wędrówek przez Teatr im. S. Jaracza w Łodzi. Widowni zapewni gwiazdy, miłość i niespodziewany zwrot akcji, nie tylko na ekranie. Początek o godz. 18.

Partnerem XVII Tomaszowskich Teatraliów jest Województwo Łódzkie (https://www.lodzkie.pl/).

 

 

 

 

 

 

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski oraz prezydent miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko.

Patroni medialni: Radio Fama Tomaszów Maz., Tomaszowski Informator Tygodniowy, Tele Team TV, NaszTomaszow.pl, Format 3A, Mazopolska.pl.

 

Linki do zakupu biletów

https://biletyna.pl/spektakl/Krolowa-jest-tylko-jedna-Tomaszowskie-Teatralia/Tomaszow-Mazowiecki

https://biletyna.pl/spektakl/Kot-w-butach-Tomaszowskie-Teatralia/Tomaszow-Mazowiecki

https://biletyna.pl/spektakl/Bileterka-Tomaszowskie-Teatralia/Tomaszow-Mazowiecki

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *