Wzruszający Koncert Pasyjny

Niezwykle wzruszający i pobudzający do refleksji w przedświątecznym czasie koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckiego – TM Orchestra pod dyrekcją Kamila Wrony odbył się 27 marca w kościele pw. NMP Królowej Polski. 
W trakcie wydarzenia licznie zgromadzona w świątyni publiczność usłyszała m.in.: pieśni wielkopostne „Wierzę w Ciebie Panie”, „Uwielbiam Twoje imię”, „Lacrimosa” Mozarta, „Ave Maria” Michała Lorenza, „Obój Gabriela” Enio Morricone, „A Secret Garden” czy „Misericordias Domini” Henryka Jana Botora.

Muzykom towarzyszyli soliści oraz chóry: z parafii św. Rodziny, z parafii św. Antoniego oraz „Via Musica” z parafii NMP Królowej Polski, chór miejski „Artis Gaudium”, chór Państwowej Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Mazowieckim oraz chór z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubochni.
 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia. A szczególnie Samorządowej Szkole Muzycznej II stopnia w Skierniewicach za udostępnienie kotłów symfonicznych, gongu i dzwonków, niezbędnych do realizacji koncertu.

 

➖➖➖➖➖
Partnerem Strategicznym Orkiestry Symfonicznej – TM Orchestra jest PGE Polska Grupa Energetyczna – Mecenas Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *