Wiosnę lekką jak motyle można obejrzeć w MCK Browarna

Grupa kobiet i mężczyzn w średnim wieku znajduje się w pomieszczeniu przypominającym hol. Na ścianach w tym miejscu wywieszone są obrazy z motywem motyli oraz kwiatów. Wzrok osób skierowany jest na obrazy. Obecne osoby przyglądają się eksponowanej sztuce. Wernisaż malarstwa sekcji plastycznej Miejskiego Centrum Kultury i Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbył się w poniedziałkowe popołudnie, 3 kwietnia w MCK Browarna. „Wiosnę lekką jak motyle” będzie można oglądać aż do końca maja w godzinach pracy placówki.

Otwarcie wystawy poprzedził program artystyczny w wykonaniu uczennic wokalu Anny Gnatek oraz panów związanych z sekcją plastyczną. Wystąpili: Lena Mierzwa, Maja Napierała, Natalia Czapnik, Lech Kozdrój i Henryk Kowalewski.

Tematyka obrazów przedstawia motyw motyli i kwiatów, które wykonane zostały w technikach takich jak: pastele suche, pastele olejne, akryl i olej. Prace powstawały w ostatnim czasie na zajęciach pracowni rysunku i malarstwa, w której ich uczestnicy działają pod okiem Bożeny Gajdy.

Chcecie dołączyć do grona artystów? Zapiszcie się na zajęcia z rysunku i malarstwa z Bożeną Gajdą pod linkiem: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/39335.