„Wieczór nad rzeką zdarzeń” w Parku Bulwary

Powiększ obraz

Wieczór 2 czerwca w Parku Bulwary był pełen wrażeń nad rzeką zdarzeń. Wydarzenie poświęcone było upamiętnieniu zmian, jakie zaszły w Tomaszowie Mazowieckim na przestrzeni lat, w szczególności 30. rocznicy pierwszych wyborów parlamentarnych w Polsce w 1989 roku.

Gospodarzem wieczoru był Pan Marcin Witko, Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, natomiast gościem specjalnym wieczoru był Pan Cezary Krawczyk, pierwszy Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego w III RP po odtworzeniu samorządu terytorialnego, a obecnie radny Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego.

Wydarzeniu towarzyszyło uroczyste otwarcie wystawy plenerowej pn. „Tomaszów wczoraj i dziś”. Wystąpienia poprzeplatane były piosenkami tematycznymi, które zaprezentował wokalista Miejskiego Centrum Kultury, Michał Domagała. Usłyszeć mogliśmy „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „Modlitwę” oraz „Żeby Polska była Polską”.

Jednym z punktów programu był finał Literackiego Konkursu Patriotycznego „Wolność kocham i rozumiem” zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Wieczór uświetnił koncert Piotra Goljata z zespołem, który promował swoją płytę „Nieobecni”.

zdjęcia: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim