„Weselny toast” na zakończenie sezonu

Ludzie w różnym wieku stojąc w kolejce przed wejściem do jakiegoś pomieszczenia. Francuską komedią pt. „Weselny toast”, której projekcja odbyła się w środę, 8 maja w sali kinowej KiTka w Miejskim Centrum Kultury Tkacz, zakończyliśmy drugą edycję cyklu Ale Kino. Był to ostatni seans przed wakacjami. Na kolejnych pokazach spotykać będziemy się od jesieni.

Dla miłośników kina nasz projekt to świetna okazja do zobaczenia filmów wybitnych, ale też mniej znanych reżyserów, które zostały dostrzeżone i nagrodzone na różnych festiwalach filmowych. Jako pierwszy w mijającym właśnie sezonie pokazany został thriller Romana Polańskiego przedstawiający opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera niesłusznie oskarżonego i skazanego na dożywocie za zdradę ojczyzny. 

Podczas kolejnych pokazów nasi widzowie zobaczyli również takie filmowe hity jak np. nominowany do Oscara „IO” Jerzego Skolimowskiego, „Kochanica króla Jeanne du Barry”  w reżyserii Maïwenn, arcydzieło Pedro Almodóvara. „Ból i blask” czy reżyserski debiut Tomasza Habowskiego „Piosenki o miłości”. A na zakończenie komedię „Weselny toast”, w którą reżyserujący ją Laurent Tirard wplótł elementy stan-upu.

Na kolejną porcję dobrych filmów zapraszamy od jesieni.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *