Warsztaty na półmetku w filii DOK

Powiększ obraz

Warsztaty artystyczne w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim w filii DOK już na półmetku. Za nami dwa z czterech zaplanowanych działań interdyscyplinarnych. W pierwszym tygodniu lipca ponad piętnaścioro dzieci uczestniczyło w spotkaniach tematycznych pn. „Ruch i muzyka” pod kierunkiem Karoliny Kozar oraz Tadeusza Lubickiego. Uczestnicy podczas warsztatów podróżowali w świat własnej wyobraźni. Za przewodnika służyła im, kryjąca w sobie wiele magii, muzyka.

Najmłodsi poznali zabawy integracyjne takie jak mnich, czarne-białe, krzesełka, Ojciec Wirgiliusz. Dzieci z entuzjazmem grały na instrumentach perkusyjnych oraz chętnie wykonywały ćwiczenia z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Czterodniowe warsztaty tematyczne z rekreacją i muzyką w roli głównej są dowodem na to, że te dwie formy wspaniale mogą się uzupełniać.

Natomiast wszystkich sympatyków słowa mówionego i pisanego przyciągnęły literackie animacje pn. „Pozytywka” pod kierunkiem Anny Ziei. Była to podróż z najlepszymi polskimi poetami do krainy śmiechu, śmieszku, rechotu, radości i żartu.Uzupełnieniem zabaw z dobrą książką w tle były elementy plastyki, recytacji i dramy. Dziewczęta i chłopcy przekonali się, że słowa mogą uskrzydlać, mobilizować do działania.

Gry i zabawy wokół poezji uświadomiły najmłodszym, że humor to najlepszy sposób naprawiania świata. Jednak to nie koniec wakacyjnego cyklu pełnego kreatywności. Miejskie Centrum Kultury przy ul. Gminnej 37/39 zaprasza 18,19 lipca w godz. 10 – 12 na warsztaty plastyczno – praktyczne pn. „O warzywkach, ekologii i zdrowym odżywianiu” dla dzieci od 7 lat, które poprowadzi Elżbieta Lenart. Zwieńczeniem lipcowej oferty w filii DOK będą zajęcia pn. „Plastyczno-teatralny misz masz” dla dzieci od 7 lat animowane przez Iwonę Jabłońską w terminie 26,27 lipca w godz. 10 – 12. Informacje i zapisy w sekretariacie ośrodka lub telefonicznie 44 723 15 15. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp wolny!