Warsztaty dla miłośników teatru i recytacji

Jesteś nauczycielem polonistą, instruktorem teatralnym lub specjalistą w dziedzinie recytacji? A może chcesz podnieś swoje kompetencje w zakresie działań teatralnych i pracy z żywym słowem? Zapraszamy zatem na warsztaty, które odbędą się 19 stycznia (piątek) w godz. 17−20 w Miejskim Centrum Kultury Browarna przy ul. Browarnej 7.

Zapisy przez https://www.strefazajec.pl/course/view/id/55308 lub w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury, pl. Kościuszki 18 w godzinach 8–16.

Wraz z nowym rokiem zbliżamy się do wydarzeń organizowanych cyklicznie przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, takich jak eliminacje powiatowe 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Tomaszowskie Teatralia czy Tomaszowski Mały Konkurs Recytatorski, który odbędzie się po raz 43.

W związku z tym dla nauczycieli polonistów, instruktorów teatralnych, specjalistów w dziedzinie recytacji i innych osób (powyżej 15. roku życia) zainteresowanych tym tematem przygotowaliśmy warsztaty podnoszące kompetencje z zakresu działań teatralnych i kultury żywego słowa.

Zajęcia będą dotyczyć m.in.:

• kwestii praktycznych związanych z pracą z tekstem,
  • doboru repertuaru,
  • technicznych aspektów prezentacji,
  • wiedzy o kategorii, jaką jest „Wywiedzione ze słowa”.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Prowadzenie: Lucyna Jakubczyk – pedagog, kulturoznawca, wykładowca UJK w Kielcach, instruktor teatralny, instruktor dramy – uprawnienia zdobyte w Centralnym Ośrodku Metodyki Upowszechniania Kultury w Warszawie. Założycielka i reżyserka Teatru Studenckiego Wyjście Ewakuacyjne.

Koszt: 40 zł od osoby.

Prosimy o potwierdzenie udziału do 15 stycznia 2024 r.

Więcej informacji pod nr tel.: 605 579 103 − Katarzyna Goljat, 511 875 662 − Anna Zieja.

Zapraszamy.