Walentynkowy koncert Macieja Smolucha

Tomaszowski wirtuoz gitary klasycznej Maciej Smoluch wystąpi 16 lutego o godz. 18.30 w Miejskim Centrum Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim. Będzie go można usłyszeć w koncercie „Zakochaj się we flamenco”. Podczas wydarzenia gościnnie zaśpiewa również Adam Wołczyk.


Bilety w cenie 35 zł są dostępne w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl https://biletyna.pl/koncert/Koncert-Zakochaj-sie-we-flamenco/Tomaszow-Mazowiecki.

Flamenco to ulubiony gatunek muzyczny Macieja Smolucha. Zachwycił się nim już w trakcie nauki w Państwowej Szkole Muzycznej w Tomaszowie Mazowieckim, a potem rozwijał tę pasję i umiejętności, grając m.in. z muzykami flamenco w Hiszpanii. Tam też uczył się pod okiem Davida Cerredueli, jednego z najbardziej znanych hiszpańskich gitarzystów Caño Roto – jednej z kolebek gitary flamenco w Madrycie. Pobyt w tym kraju zaowocował wieloma doświadczeniami i inspiracjami.

Poza flamenco Macieja Smolucha fascynuje muzyka klasyczna, południowoamerykańska i jazz. Jest w trakcie prac nad płytą, przy której współpracuje m.in. z perkusistą Piraña „Cajón Jam” oraz basistą i multiinstrumentalistą Alainem Perezem.

Podczas koncertu Macieja gościnnie wystąpi też Adam Wołczyk, uczestnik zajęć wokalnych w Miejskim Centrum Kultury, rozwijający swoją pasję do śpiewania pod kierunkiem Beaty Niedzielskiej. W jego wykonaniu usłyszeć będzie można utwory z repertuaru m.in. Franca Sinatry czy Nata Kinga Cole’a.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *