Rozpoczęły się długo oczekiwane wakacje. W ramach akcji wakacyjnej, Miejskie Centrum Kultury przygotowało dla dzieci w wieku 6-12 lat wiele atrakcji. W programie m.in.: wycieczki, gry i zabawy integracyjne. Dodatkowo poszczególne filie (DOK, Tkacz) zapraszają do udziału w wakacyjnych warsztatach artystycznych.

W każdy piątek w centrum miasta, na pl. Kościuszki będą odbywały się koncerty, seanse filmowe, wystawy i warsztaty. Na cykl „Kulturalne piątki” zaprasza Prezydent Miasta oraz Miejskie Centrum Kultury. W każdy kolejny piątek w okresie od lipca do sierpnia, mieszkańcy będą mogli znaleźć coś dla siebie.

Lato w Skansenie Rzeki Pilicy to m.in.:

„Od ziarenka do bochenka” – 8 lipca – pokazowe warsztaty etnograficzne

„Słodka niedziela” – 15 lipca – piknik rodzinny

Piknik Militarny – 12 sierpnia – (inscenizacje i warsztaty historyczne, zwiedzanie unikatowego ciągnika Luftwaffe, czołgu T34/85, kuchnia żołnierska)

W drugiej połowie sierpnia (16-31.08.) już po raz 5. odbędą się „wCZASy w SERCU MIASTA”. Jest to cykl imprez kulturalnych realizowanych przez Miejskie Centrum Kultury (filia MOK) oraz Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.