Jesteś tutaj:

Galerie

Nie chcesz się nudzić w domu? Dołącz do nas

Nasze wakacyjne warsztaty dla dzieci ph. „Zaopiekuj się kulturą” dostarczają uczestnikom stale nowych wrażeń. Wczoraj (12 sierpnia) odwiedziliśmy Wioskę Mchu i Paproci w Wólce Lesiewskiej. Cudowna atmosfera i mnóstwo atrakcji sprawiły, że dzieciom uśmiech nie schodził z buziek. Najwięcej radości sprawiła im gra terenowa pozwalająca na poznanie leśnej flory oraz zajęcia manualne w Stolarence pod Paprocią, których efektem były własnoręcznie wykonane pamiątki. Nasz sposób na nudę? Rekreacja i edukacja!

Czytaj więcej „Nie chcesz się nudzić w domu? Dołącz do nas”

Zwycięzcy wybrani, nagrody rozdane

Krzysztof Miksa został zwycięzcą organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury konkursu „Nakręć się na pojazd”. Zadaniem uczestników było nagranie 60-sekundowego filmiku, w którym opowiedzieć mieli o swoim ulubionym lub wyjątkowym pojeździe (aucie, motocyklu, rowerze, quadzie itp.). Pan Krzysztof na bohatera swojego filmiku wybrał „Niuńka” – hybrydowy autobus komunikacji miejskiej, którego na co dzień jest kierowcą. Jury doceniło jego pasję i oryginalną prezentację.

Wyróżnienia w konkursie trafiły do Kamili Dziedzianowicz oraz Wojtka Trojaka, którzy nakręcili filmiki o swoich motocyklach, a wyróżnienie specjalne do Huberta Gacha, który opowiedział o starym motorze M-72 przechodzącym w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie. Laureaci nagrody odebrali podczas wydarzenia „PRL Story”, które odbyło się w piątek, 24 lipca przy Skansenie Rzeki Pilicy.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział w naszej zabawie.

Czytaj więcej „Zwycięzcy wybrani, nagrody rozdane”

Odkrywaliśmy uroki Wioski Jabłkowej

W Miejskim Centrum Kultury trwają warsztaty wakacyjne dla dzieci w wieku 7-12 lat. W tym tygodniu przebiegają pod hasłem „Podróże małe i duże”. Jedną z atrakcji była wycieczka do Wioski Jabłkowej we wsi Sadkowice w powiecie rawskim, która odbyła się 22 lipca.

Tradycją tego miejsca są sady pełne jabłoni, bo jabłko jest tam produktem lokalnym. Uczestnicy naszej akcji letniej wzięli udział w warsztatach kulinarnych „Jabłkowe smakołyki” oraz lekcji edukacyjnej „Jabłkowa matematyka”. Czekała też na nich gra terenowa i degustacja kiełbaski z grilla oraz kompotu o wdzięcznej nazwie „Jabcuś”.

Gospodyni jabłkowych inspiracji, pani Ewa Krakowiak, przekonała naszych warsztatowiczów, że jabłko może aktywizować zarówno plastyków, jak i kucharzy.

W przyszłym tygodniu wybieramy się na warsztaty do Wioski Mchu i Paproci. Koś chętny?

Czytaj więcej „Odkrywaliśmy uroki Wioski Jabłkowej”

Do góry