Twórcze pisanie w Miejskim Centrum Kultury

Powiększ obraz

„Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni” – Cecelia Ahern

Słowa irlandzkiej bestsellerowej pisarki najmocniej przemówią do tych, którzy żyją z pasją. Miłośniczką słowa pisanego jest Danuta Mucha, polska poetka, naukowiec, krytyk literacki i animatorka kultury. Członkini licznych towarzystw naukowych i stowarzyszeń literackich.

Wykładowca na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w rodzinnym Piotrkowie Trybunalskim. Dr hab. nauk filologicznych  prowadząc warsztaty literackie umiała wskazać swoim studentom jak żyć, aby ich życie było „życiem z pasją”. Jedną z absolwentek Danuty Muchy jest Anna Zieja, która od ośmiu lat przy Gminnej 37/39 prowadzi zajęcia literackie dla dzieci i młodzieży. O drodze powstania Klubu Przyjaciół Literatury w Dzielnicowym Ośrodku Kultury, który obecnie stanowi filię Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, można przeczytać w najnowszej książce Danuty Muchy pt. „Creative Writing, Twórcze Pisanie”. Autorka zadedykowała jeden egzemplarz Miejskiemu Centrum Kultury oraz Annie Ziei, która wierszem również opublikowanym w tejże pozycji literackiej opowiedziała o swoim literackim hobby.