Turniej brydżowy „Niebieskie Źródła”

Powiększ obraz

W niedzielę 19 lutego w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury rozegrany został turniej brydżowy „Niebieskie Źródła” pod patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Pana Marcina Witko. Zawody sportowe, którego głównym organizatorem był Waldemar Gałek szef Miejskiego Oddziału Wojewódzkiego Związku Brydża Sportowego, odbyły się w ramach cyklu Grand Prix Ziemi Łódzkiej. Tomaszów Mazowiecki rozpoczął cykl zawodów organizowanych w wielu miastach naszego województwa.

W rozgrywkach wzięło udział 19 par z województwa łódzkiego. Fundatorem zwycięskich pucharów był Prezydent Miasta. Miejski Oddział Wojewódzkiego Związku Brydża Stołowego zadbał również o program artystyczny. Zaprzyjaźniony z tomaszowskimi brydżystami Maciej Smoluch, znakomity gitarzysta flamenco zachwycił wszystkich swoim występem. W ceremonii zakończenia wzięła udział Anna Zwardoń p.o. dyrektora MCK-u, która wręczyła puchary zwycięzcom.

Wyniki:
1 miejsce – Artur Wasiak i Zdzisław Beling z wynikiem 61,03% (obaj z drużyny Spójnia CANSUS Kalisz)
2 miejsce – Andrzej Krakowiak i Jerzy Gaworczyk z wynikiem 60,88% (obaj z drużyny BINŻ Bełchatów)
3 miejsce – Jacek Omelańczuk i Wacław Opacki z wynikiem 59,19% (obaj z PTC-PAFANA Pabianice)

Najlepsza tomaszowska para uplasowała się na piątym miejscu. Panowie Tomasz Stasiołek i Bogdan Żelazowski uzyskali wynik 57,69%. Warto dodać, że Tomasz Stasiołek to wicemistrz Polski z 2009 roku. Łącznie z naszego miasta w turnieju wzięło udział 6 par. W turnieju wzięły udział też dwie pary mixtowe.

Organizatorzy dziękują za pomoc wszystkim, którzy przyczynili się do rozegrania turnieju w naszym mieście. Do zobaczenia za rok!