„Tu bije serce dawnej puszczy…” – Spacer po Tomaszowie

Spacer po Tomaszowie pn. "Tu bije serce dawnej puszczy..." odbędzie się 17 czerwca 2023 roku o godz. 11. Wydarzenie poprowadzi Magdalena Sepkowska. Zbiórka uczestników o godz. 10.45 pod Miejskim Centrum Kultury Browarna, przy ul. Browarnej 7. Udział jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie internetowej mck-tm.pl.Miejskie Centrum Kultury i działająca w jego strukturach Informacja Turystyczna zapraszają na kolejny Spacer po Tomaszowie. 17 czerwca będzie można posłuchać opowieści na temat obecnie porastającej obszar miejskiej enklawy zieleni, którą jest park „Solidarność”. Nie zabraknie informacji dotyczących historii tego miejsca, czyli dawnego ogrodu należącego do Antoniego hr. Ostrowskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Spacer zatytułowany „Tu bije serce dawnej puszczy…” poprowadzi Magdalena Sepkowska, kustosz Działu Przyrodniczego Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Zbiórka uczestników o godz. 10.45 przy MCK Browarna, ul. Browarna 7.

W hrabiowskim ogrodzie znajdował się sad, miejsce przeznaczone na uprawę warzyw, chmielnik, a także część spacerowo-rekreacyjna, powstałe na miejscu dawnej puszczy porastającej niegdyś obecne tereny miasta. Śladem minionych czasów są okazałe dęby – pomniki przyrody, z pewnością pamiętające dawnych mieszkańców pałacu. O tym i innych tajemnicach skrywanych przez to miejsce będzie można posłuchać już w najbliższą sobotę.