Tomaszowianki polubiły wyroby handmade!

Powiększ obraz

W Miejskim Centrum Kultury, filii DOK, 19 stycznia odbyły się po raz drugi warsztaty, na których powstały  wyjątkowo barwne torebki z filcu i etui na okulary. Poprowadziła jak, podobnie jak poprzednio, Monika Szulczyk z Piwnicy Kreatywności. Warsztaty miały charakter międzypokoleniowy i  skorzystały z nich zarówno panie jak i młodsi uczestnicy.

„Zawsze chciałam mieć torebkę z filcu” – mówiła jedna z uczestniczek – „nie wiedziałam, że filcowanie jest takie łatwe i przyjemne”. Na warsztatach każda z pań zaprojektowała i samodzielnie wykonała ciekawe zdobienia przygotowanych wcześniej torebek. Dzięki temu uczestniczki poznały nowe techniki i przekonały się, że z wełny można wykonać prawdziwe cudeńka.

„Przychodzisz do pracy i wszystkie koleżanki dopytują skąd masz taką śliczną torebkę?!” – zachwalała jedna z uczestniczek – „a ty mówisz, że sama ją zrobiłaś!, ostatni raz szyłam coś w podstawówce”.10 lat pracuje w korporacji, takie zajęcia to dla mnie doskonała okazja do pracy nad swoją kreatywnością” – stwierdziła kolejna uczestniczka.

Wkrótce, w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ul. Gminnej 37/39, na kolejnych zajęciach artystycznych będzie można rozwijać swoje umiejętności filcowania na sucho i poznać technikę filcowania na mokro.