Tłusty czwartek w MCK Za Pilicą – królowały folklor i tradycja

Artyści ludowi w strojach z regionu rawsko-opoczyńskiego tańczący na scenieCiekawe widowisko obrzędowe, tańce ludowe i pyszne pączki czekały na uczestników wydarzenia pn. „Tłusty czwartek na ludowo”, które odbyło się 8 lutego w Miejskim Centrum Kultury Za Pilicą. Było barwnie, wesoło i bardzo słodko.

W pierwszej część wieczoru przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Lubochnianie”. Artyści ludowi, przygotowani przez Jacka Malczewskiego, zaprezentowali się w wiązance pieśni i tańców z regionu rawsko-opoczyńskiego. Widzom spodobały się nie tylko przyśpiewki, ale i piękne ludowe stroje.

Po dorosłych lubochnianach na scenie pojawił się dziecięco-młodzieżowy zespół „Mali Lubochnianie” oraz grupa teatralna. W ich wykonaniu publiczność obejrzała widowisko obrzędowe pt. „Na pierzawce”, do którego scenariusz napisała kierowniczka zespołu Małgorzata Tyce. Wplecione w dialogi autentyczne historie z życia mieszkańców Lubochni i okolic, wywoływały na widowni żywe reakcje. Niektórzy mieli także okazję spróbować swoich sił w darciu gęsich piór.

Oprawę muzyczną obu zespołom zapewnili: Jerzy Rozpędek (akordeon), Angelika Błaszczyk-Kociela (skrzypce) i Krzysztof Szalej (bębenek).

Żeby tradycji stało się zadość, wszyscy uczestnicy „Tłustego czwartku na ludowo” zostali poczęstowali pysznymi pączkami ufundowanymi przez Miejskie Centrum Kultury oraz radnych z dzielnicy Białobrzegi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *