„Tłusty czwartek na ludowo”

Powiększ obraz

„…Niech żyją zapusty, … i ten czwartek tłusty…” – te słowa usłyszymy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” podczas obrzędowej imprezy folklorystycznej „Tłusty Czwartek na ludowo”. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, które zaprasza do białobrzeskiej filii przy ul. Gminnej 37/39 w czwartek, 20 lutego o godz. 18.

Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień na festiwalach folklorystycznych o zasięgu powiatowym, regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Celem Zespołu jest ratowanie od zapomnienia ludowych zwyczajów, obrzędów, gwary, pieśni i tańców. Zespół pracuje pod kierownictwem Katarzyny Małek. Jego członkowie to grupa bardzo zaangażowanych ludzi, kochających śpiew, taniec i muzykę ludową. Większość z nich to mieszkańcy Ciebłowic. Podczas koncertu zaprezentują się zarówno dorośli jak i grupa dziecięca.

Organizatorzy zapraszają serdecznie. Wstęp na spotkanie jest wolny a goście zgodnie z tradycją zostaną poczęstowani pączkiem.