„Tkanie na kolanie” czas start

Wydarzenie inaugurujące projekt pn. "Tkanie na kolanie". Odbędzie się 28 lipca, od godz. 17 w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Maz. W programie: wykład "Charakterystyka krajek i strojów ludowych w regionie", zwiedzanie wystawy etnograficznej oraz ogłoszenie naboru na warsztaty. Więcej informacji na stronie mck-tm.pl.Realizację projektu pn. „Tkanie na kolanie” rozpoczynamy spotkaniem inaugurującym, które odbędzie się 28 lipca, od godz. 17 w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Podczas wydarzenia będzie można lepiej zapoznać się z elementami projektu oraz zapisać na warsztaty tkania krajek…

W piątkowe popołudnie planowany jest wykład pt. „Charakterystyka krajek i strojów ludowych w regionie” prowadzony przez Aleksandrę Grad-Rychwalską, etnograf Muzeum Regionalnego w Opocznie. Następnie uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zwiedzenia wystawy etnograficznej tomaszowskiego muzeum wraz z przewodnikiem oraz zapisania się na warsztaty tkania krajek, które odbędą się we wrześniu pod okiem profesjonalistów. 
Wstęp wolny. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *