Tak było w tegoroczną Nocy Muzeów

PTT Groty Nagórzyckie oraz Skansen Rzeki Pilicy jak co roku wzięły udział w Europejskiej Nocy Muzeów. W tym roku nie zabrakło legendarnych gości, wyjątkowych atrakcji oraz kolorowych iluminacji…

W grotach nagórzyckich poza zwiedzaniem z przewodnikiem, nietypowym elementem były iluminacje podziemnych korytarzy i panujący na trasie mrok.

Skansen natomiast w budynku świetlicy przygotował nową wystawę o „Nadpilickich letniskach”. W trakcie otwarcia wystawy można było posłuchać o najpopularniejszych okolicznych letniskach XIX i XX w., o których opowiedział Andrzej Kobalczyk, dziennikarz, autor książki „Z letnikami nad Pilicę”. Na ten czas przybyli także hrabiostwo Ostrowscy – Antoni wraz ze swoją małżonką, Józefą z Morskich. Podczas zwiedzania można było obejrzeć wystawę pojazdów Stowarzyszenia Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych „WETERAN”, porozmawiać z czołgistą oraz wysłuchać utworów przygotowanych przez gości w strojach z epoki, czyli grupy teatralnej Katarzyny Sołtan-Baranowskiej z Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Miłą niespodzianką był dla zabranych przyjazd pojazdu milicji. 

Po zmroku skansenowe obiekty mieniły się pięknymi, żywymi kolorami. Iluminacje można było oglądać do godz. 22.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *