Spacerowaliśmy wśród przyrody parku „Solidarność”

Grupa dorosłych kobiet i mężczyzn znajduje się w parku w przestrzeni miejskiej. Poruszają się w dół po schodach wśród zieleni. Na ich twarzach widać skupienie. Przed nimi idzie również dorosła kobieta, która na szyi ma zestaw głośnomówiący, prawdopodobnie jest to pani przewodnik, która opowiada grupie o miejscu, po którym się poruszają. „Tu bije serce dawnej puszczy…” to kolejna już odsłona wydarzenia z cyklu „Spacery po Tomaszowie” organizowanego przez Informację Turystyczną działającą w strukturach Miejskiego Centrum Kultury. Spacer odbył się w sobotni poranek, 17 czerwca i cieszył się dużym zainteresowaniem tomaszowian.

Punktem początkowym było MCK Browarna, pod którym krótki rys historyczny odnoszący się do przyrody w naszym mieście przedstawiła Magdalena Sepkowska, kustosz Działu Przyrodniczego Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Następnie grupa uczestników poruszała się zielonymi alejkami parku „Solidarność”, co jakiś czas zatrzymując się przy ciekawych i istotnych obiektach oraz miejscach znajdujących się na jego terenie. W trakcie spaceru poznaliśmy założenia pałacowo-ogrodowe oraz dowiedzieliśmy się, jak ważny dla hrabiego był kontakt z przyrodą. Nie zabrakło również informacji o obecnym stanie parku, pomnikach przyrody oraz zamieszkujących go, ciekawych gatunkach owadów. Przyroda parku „Solidarność” po takiej wizycie nie będzie miała przed uczestnikami już żadnych tajemnic.

W ramach podziękowania za ich odkrycie przed uczestnikami spaceru Magdalena Sepkowska otrzymała od organizatorów wydarzenia upominek oraz pamiątkową ceramiczną kamieniczkę wykonaną w pracowni Miejskiego Centrum Kultury.

Przyrodniczy „Spacer po Tomaszowie” przygotowały pracownice Informacji Turystycznej działającej w strukturach MCK – Małgorzata Wróblewska oraz Maria Papiernik-Typa. Możemy już zdradzić, że trwają prace nad kolejnym…