„Silent Disco” i „Zabawy na podwórku”

Spektakle teatralne w MCK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50 godz. 18 i 19. To dwa spektakle, które 29 września będzie można obejrzeć w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Oba zostały przygotowane przez uczestników naszych zajęć teatralnych pod kierunkiem Michała Rzepki – reżysera i pedagoga teatralnego (realizował spektakle m.in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Jaracza w Olsztynie i Teatrze Polskim w Poznaniu).

Jako pierwszy, o godz. 18, w monodramie „Silent Disco” zaprezentuje się Robert Pająk. Będzie to gorzka, pełna ironii opowieść o współczesnej Polsce.

Natomiast o godz. 19 Weronika Hajduk, Maciej Kowalski, Adrian Wymysło, Adam Krześlak i Robert Pająk wystąpią w spektaklu „Zabawy na podwórku”. To sztuka inspirowana dramatem o tym samym tytule opartym na autentycznych wydarzeniach, którego autorką jest współczesna izraelska pisarka Edna Mazya.  

Jest próbą odpowiedzi na pytania: Co się dzieje, gdy ofiara gwałtu musi stanąć twarzą w twarz wobec tego, co przeżyła? Czy ci, którzy jej słuchają, mogą stać się jej kolejnymi oprawcami? Kiedy podczas niewinnej dziecięcej zabawy rodzi się przemoc? Czy żyjemy w świecie postprawdy, w którym mieszają się role, a oprawca może stać się obrońcą i bohaterem?

W rolę inspicjentki wcieliła się Amelia Miazga.

Bilety w cenie 10 zł są do nabycia przez portal Biletyna.pl https://biletyna.pl/spektakl/Silent-Disco-Zabawy-na-podworku/Tomaszow-Mazowiecki lub stacjonarnie w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz w Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29.

Serdecznie zapraszamy.

Spektakle teatralne w MCK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50 godz. 18 i 19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *