Premiera spektaklu „Saligia”

Powiększ obraz

Premiera spektaklu  Saligia” w reżyserii Kariny Góry odbyła się 1 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury w filii „Tkacz”. W  obsadzie znaleźli się Mikołaj Kuik, Wiktor Śliwiński, Karolina Śliwińska, Karolina Susło, Eryk Lubicki, Kinga Wójciak, Nikola Maciejczyk, Emilia Fijałkowska, Kamila Kamocka.

To nowy skład teatru „Trzcina”. Najnowsze przedstawienie to próba przyjrzenia się człowiekowi. Siedem grzechów głównych staje się pretekstem do obnażenia natury ludzkiej, odkrycia tego, co drzemie pod skórą każdego z nas nawet w momencie przekraczania cienkiej granicy między życiem, a śmiercią. Pojawiający się symbol jabłka może oznaczać życie, szczęście, ludzką wrażliwość, sensualność, ale jednocześnie bogactwo, władzę czy nieśmiertelność. Tygiel wierzeń, czy bezwiary finalizuje obraz białego pawia, dla jednych nadzieja zmartwychwstania dla innych droga reinkarnacji, a jeszcze innych nieznaczącego ptaka w poczuciu, że „życie” to tylko tu i teraz.

Teatr „Trzcina” zaprezentuje spektakl podczas 35.Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych Centrum 2017, które odbędą się w dniach 21-23 kwietnia w Łodzi.