Ruszył nowy sezon cyklu Ale Kino w MCK Tkacz

Osoby siedzące na widowni w sali widowiskowej. Większość jest w wieku senioralnym. Thrillerem „Oficer i szpieg” w reżyserii Romana Polańskiego 11 października Miejskie Centrum Kultury zainaugurowało drugi sezon filmowego cyklu Ale Kino. Kolejne projekcje planowane są raz w miesiącu w sali kinowej KiTka w MCK Tkacz.

Dla miłośników kina to świetna okazja do zobaczenia filmów wybitnych, ale też mniej znanych reżyserów, które zostały dostrzeżone i nagrodzone na różnych festiwalach filmowych. Jako pierwszy pokazany został thriller Romana Polańskiego przedstawiający opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera niesłusznie oskarżonego i skazanego na dożywocie za zdradę ojczyzny. Film zarówno przez krytyków, jak i publiczność został uznany za jedno ze szczytowych osiągnięć w karierze Polańskiego, co również potwierdzili widzowie środowego seansu w sali kinowej KiTka.

Kolejna projekcja w cyklu Ale Kino odbędzie się 8 listopada. Wyświetlony zostanie film „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, który otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Bilety w cenie 9 zł można zakupić w sekretariacie MCK przy pl. Kościuszki 18 lub online przez biletyna.pl https://biletyna.pl/film/Cykl-Ale-Kino.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *